Güneş bıyığından kurtulmak büyük dert oldu! Meğer çözümü 4 aşamada saklıymış

Yaşlanma, cilt kanseri, kırışıklıklar, koyu lekeler ve pigmentasyon güneş hasarının yaygın yan etkilerinden bazılarıdır.

Bunun nedeni, yeterli koruma olmadan sürekli güneşe maruz kalmanın cildinizin aşırı miktarda melanin üretmesine neden olabilmesidir.

Çok fazla melanin üst dudak bölgesinde bir araya geldiğinde, koyulaşma ve pigmentleşme eğilimi gösterir. Bu koyu, pigmentli üst dudağa güneş bıyığı denir.

Güneş koruyucuyu yılın 365 günü, ister yağmur ister güneş olsun, her gün kullanmak önemlidir. Cildinizi yeterli koruma olmadan güneş ışınlarına maruz bırakmaya devam ederseniz renk değişikliği daha da kötüleşecektir.

Bu nedenle güneşten korunma ve sık sık yeniden uygulama en iyi çözümlerden biridir. Bronzlaşmaya daha yatkın hassas bir cildiniz varsa, SPF içeren cilt bakımı ve makyaj ürünlerini katmanlar halinde uygulamak iyi bir fikir olacaktır.

SPF içeren bir nemlendirici ve ardından her zamanki güneş koruyucunuzu uygulayarak başlayın. Daha sonra BB kreminizi veya fondöteninizi uygulayın ve ardından SPF içeren bir kompaktla bitirin.

Pigmentli bir üst dudak bölgeniz varsa, içeriğinde hidrokinon bulunan krem veya jelleri kullanabilirsiniz.

Hidrokinon, koyu lekelerin giderilmesinde çok etkilidir ve düzenli kullanımla kesinlikle gözle görülür sonuçlar verecektir.

C vitamini, glikolik asit ve meyankökü özleri içeren ürünler, konu cildi aydınlatmak ve eşitlemek olduğunda çok faydalıdır.

Hızlı ve eşit sonuçlar elde etmek için hidrokinon, günlük güneş koruması ve cilt aydınlatıcı krem kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x